Skaitovų ir renginių vedėjų būrelis

Puslapis atnaujintas: 2016-12-13

 

KAS? - Skaitovų ir renginių vedėjų būrelis.

KO? - Mes visi mokame skaityti, - Tu pasakysi, tad ko naujo aš sužinosiu, išmoksiu Skaitovų ir renginių vedėjų būrelyje?

- Taip, skaityti mes mokame visi, tačiau ar visi mokame perskaitytą tekstą pateikti originaliai, meniškai, įtaigiai? Ar viešas kalbėjimas Tau nekelia paniškos baimės, ar visada susitvarkai su jauduliu? Ar nors kartą pasirodei ne mokyklinėje scenoje, konkursuose? Ar nors kada pagalvojai, kodėl vienų žmonių įdomu klausytis ir kaip jie sugeba valdyti klausytoją? Ar žinai kaip didelei auditorijai kalbėti be mikrofono? Ar profesionaliai suorganizuoti renginį ir pravesti jį taip lengva, kaip mes įpratę manyti? Tik pabuvęs skaitovo ir vedėjo amplua, Tu pats galėsi atsakyti į šiuos klausimus.

KAM? - Viešas, meninis kalbėjimas, įgyta sceninė patirtis Tau pravers mokykloje (atsakinėjant, laikant lietuvių kalbos įskaitas, vedant renginius) bei tolimesniame gyvenime, - ir visiškai nesvarbu kokią specialybę Tu pasirinksi, - įtaigus, paveikus žodis, mokėjimas sudominti, užkrėsti savo idėja - tai, patikėk, DAUG ir tą sugeba ne kiekvienas...

KĄ? - Skaityk KO pastraipą.

KUO? - Skaitovų būrelių daug... Kuo būsite išskirtiniai?

- Taip, sutinku, manančių, kad skaitovų yra daug, pasitaiko. Tačiau dažniausiai juos ruošia lietuvių kalbos mokytojai, kuriems šis darbas nėra pagrindinis ir dažniausiai mokinius ruošia vedami intuicijos, o ne profesionalių žinių. Šiame būrelyje dirbs profesionali režisierė, laimėjusi daug respublikinių meninio skaitymo konkursų, organizavusi ir pati vedusi renginius ne vienoje didžioje scenoje. Pakvipo puikybe? Gal, nors tai tiesa. Pasirodymai vyks ne tik Karalienės Luizės jaunimo centre, Klaipėdos mieste, bet vyksime į kituose miestuose organizuojamus konkursus (žada net kelionų išlaidas apmokėti). Tuo ir išskirtinis šis būrelis.

KUR? KADA? - Jei suintrigavom, ateik į Karalienės Luizės jaunimo centrą. (Visa informacija tel. 410978)

P.S. Pereitais mokslo metais būrelio nariai laimėjo daugelį respublikinių meninio skaitymo konkursų. Skaitovus ir poetinę kompoziciją "Ką tu tikrai žinai" filmavo LRT, laimėta ir savaitės kelionė į Briuselį.